Masz pytanie?

 

Zadzwoń:
535 211 112

napisz:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub wypełnij

formularz kontaktowyOferta pokazów ratownictwa medycznego

Nasza firma oprócz prowadzenia profesjonalnych kursów ratownictwa medycznego, zajmuje się również organizowaniem pokazów i ćwiczeń ratowniczych.
W naszych pokazach każdorazowo udział biorą ucharakteryzowani za pomocą sprzęty do pozoracji rannych pozoranci aby nadać pokazowi większego realizmu. Pokazy mogą być zorganizowane w różny sposób, w zależności od potrzeb i oczekiwań zamawiającego.
Polecamy pokaz organizowany przez ratowników naszej firmy, pozorująjy wypadek samochodowy, który urozmaicają wybuchy, dym i krzyki ucharakteryzowanych „poszkodowanych”. Profesjonalna pomoc naszych ratowników, którzy według scenariusza mogą być postronnymi świadkami zdarzenia lub personelem ambulansu pogotowia ratunkowego, sprawia że widowisko jest realistyczne, a widzowie mają wrażenie oglądania z bliska prawdziwej akcji ratowniczej.

Oto przykładowe propozycje pokazów:

  • pokaz udzielania pierwszej pomocy bez użycia specjalistycznego sprzętu ratowniczego, (np. przy nagłym zatrzymaniu krążenia, gdy nie mamy przy sobie zestawu pierwszej pomocy)
  • pokaz udzielania pierwszej pomocy z użyciem specjalistycznego sprzętu ratowniczego (torby ratownicze, deski ortopedyczne, szyny usztywniające, defibrylatory, butle z tlenem, itp.). Polecamy pokaz z udziałem karetki pogotowia ratunkowego.
  • pokaz z udziałem kaskaderów i pozorantów, przy profesjonalnej charakteryzacji miejsca zdarzenia oraz pozorantów, z użyciem (opcjonalnie) karetki pogotowia ratunkowego. Do „akcji ratunkowej” mogą być również zaangażowani widzowie pokazu.

Doświadczenie pokazuje że najczęściej wybieraną opcją jest wypadek komunikacyjny gdzie oprócz ratowników medycznych i pozorantów, udział bierze również jednostka Straży Pożarnej, która za pomocą specjalistycznego sprzętu hydraulicznego uwalnia poszkodowanych uwięzionych w pojeździe.