Masz pytanie?

 

Zadzwoń:
535 211 112

napisz:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub wypełnij

formularz kontaktowy

Kursy na Instruktora Ratownictwa Wodnego

nadające uprawnienia do prowadzenia szkoleńMIEJSCE I GODZINY REALIZACJI KURSU


Kryta Pływalnia OSiR Zamość

ul. Jana Zamoyskiego 62A
22-400 Zamość

Godziny realizacji kursów - w tygodniu: 15:00 - 20:00 w weekendy: 9:00 - 17:00


Fundacja PosejdonKurs realizowany jest przez Fundację Ratownictwa POSEJDON uprawnioną do wykonywania ratownictwa wodnego.
Decyzja Ministra Spraw Wewnętrznych nr DRiOL-NRGW-0272-10/2015, na podstawie art. 12 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych.


Szkolenie nadające uprawnienia Ratownika Wodnego jest realizowane według obowiązujących przepisów:

 • Ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 roku o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych
 • Rozporządzeniem MSW poz. 747 z dnia 21 czerwca 2012 roku w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym

CELE KURSU

Celem kształcenia jest przygotowanie osób zatrudnionych, pełniących służbę lub będących członkami podmiotów uprawnionych do wykonywania ratownictwa wodnego do prowadzenia szkoleń ratowników wodnych.


WARUNKI UCZESTNICTWA

 • Dobra umiejętnością pływania (kandydat na instruktora nie będący ratownikiem wodnym musi zaliczyć wszystkie zadania egzaminu praktycznego dla ratowników wodnych),
 • Ukończone 18 lat.

EGZAMIN I ZAŚWIADCZENIA

Egzamin teoretyczny jest przeprowadzany w formie testu składającego się z zestawu 30 pytań. Egzamin praktyczny obejmuje wykonanie przez osobę zdającą zadań polegających na:

 • symulowanej akcji ratowniczej, przy użyciu sprzętu wykorzystywanego do ratownictwa wodnego, do osoby tonącej aktywnej na odległości co najmniej 10 m i głębokości co najmniej 1,60 m;
 • symulowanej akcji ratowniczej, przy użyciu sprzętu wykorzystywanego do ratownictwa wodnego, do osoby tonącej pasywnej na odległości co najmniej 80 m i głębokości co najmniej 1,60 m;
 • 20-minutowych zajęć teoretycznych dla grupy co najmniej pięcioosobowej na temat określony przez komisję, z zakresu objętego ramowym programem szkolenia ratowników wodnych;
 • 20-minutowych zajęć praktycznych z grupą co najmniej pięcioosobową na temat określony przez komisję, z zakresu objętego ramowym programem szkolenia ratowników wodnych.

W przypadku gdy do egzaminu, o którym mowa w ust. 3, przystępuje osoba, która nie ukończyła szkolenia ratowników wodnych, egzamin praktyczny takiej osoby polega także na wykonaniu przez nią zadań jak na egzaminie dla ratowników wodnych.

Po pozytywnie zaliczonym egzaminie teoretycznym i praktycznym każdy z uczestników szkolenia otrzymuje ZAŚWIADCZENIE o ukończeniu szkolenia ratowników wodnych wg wzoru i na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 r. w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym (Dz. U. poz. 747).


ZAPISY NA KURS

Zapisy odbywają się drogą elektroniczną poprzez uzupełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego.

 • Wypełnij i wyślij formularz - jest to wstępne potwierdzenie zgłoszenia.
 • Na podany w zgłoszeniu adres e-mail otrzymasz informację zwrotną z danymi niezbędnymi do wykonania przelewu.
 • Pełną kwotę, zgodną z ofertą szkolenia, należy przelać na nasze konto firmowe w ciągu 7 dni od przesłania formularza zgłoszeniowego. Jest to ostateczne potwierdzenie rezerwacji miejsca na kursie.
 • Nieterminowa płatność powoduje anulowanie wstępnego zgłoszenia.
 • Liczba miejsc na szkoleniach jest ograniczona. O miejscu na kursie decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą.