Masz pytanie?

 

Zadzwoń:
535 211 112

napisz:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub wypełnij

formularz kontaktowy

Kurs instruktorski Pierwszej Pomocy

Dla nauczycieliO KURSIE

Oferowany przez nas 30 godzinny Kurs Instruktora Pierwszej Pomocy jest jedynym kursem nadającym uprawnienia państwowe do prowadzenia zajęć edukacyjnych z zakresu Pierwszej Pomocy. Kurs przewidziany jest dla osób bez wykształcenia medycznego.


SUGEROWANI ODBIORCY OFERTY

  • nauczyciele uczący przedmiotu "Edukacja dla bezpieczeństwa";
  • nauczyciele, którzy ukończyli studia podyplomowe w zakresie edukacji dla bezpieczeństwa i nie uzyskali kwalifikacji do nauczania pierwszej pomocy;
  • osoby, które uczą pierwszej pomocy w Szkołach Nauki Jazdy;
  • inspektorzy BHP, którzy uczą pierwszej pomocy w ramach szkoleń BHP;
  • inne osoby z wykształceniem wyższym, które chcą uczyć pierwszej pomocy w szkołach i placówkach oświatowych.

MATERIAŁY EDUKACYJNE

Pierwszego dnia Kursu uczestnicy otrzymują Podręcznik do Nauki Pierwszej Pomocy. Dla ułatwienia prowadzenia przez Państwa po Kursie zajęć edukacyjnych z pierwszej pomocy otrzymają Państwo Płytę CD z nagranymi prezentacjami komputerowymi wraz z konspektami ćwiczeń.


EGZAMIN I ZAŚWIADCZENIE UKOŃCZENIA KURSU

Szkolenie kończy się Egzaminem teoretycznym i praktycznym składanym przed 3 osobową Komisją Egzaminacyjną.

  • Egzamin teoretyczny: Składa się z 30 pytań testowych wybieranych z bazy 90 pytań ułożonych przez Zespół Ekspertów Ministerstwa Zdrowia. Pozytywny wynik Egzaminu testowego uczestnik uzyskuje przy prawidłowej odpowiedzi na min 90% pytań (min. 27 punktów).
  • Egzamin praktyczny: Po pozytywnym zaliczeniu Egzaminu Teoretycznego uczestnicy przystępują pojedynczo do Egzaminu Praktycznego składającego się z 3 stacji o różnej tematyce.

Po pozytywnym zaliczeniu Egzaminu, uczestnikom Kursu zostają wydane Zaświadczenia Ukończenia Kursu poświadczające nabyte kwalifikacje.


PODSTAWA PRAWNA KURSU

  • Art. 8 Ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. Nr 191, poz. 1410, z pózn. zm.).
  • Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2009 r. w sprawie przygotowania nauczycieli do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy (Dz. U. Nr 139 poz. 1132);